Elektrostatika pro hlubotisk

ESA Elektrostatická podpora tisku

Systémy elektrostatické podpory tisku zvyšují především kvalitu tisku. Díky změnám polarity na jednotlivých věžích eliminují také statický náboj na potiskovaném materiálu. Do systému lze zařadit měřící techniku statického náboje.

Antistatické systémy EST-DC-LDS

Vybíjecí systémy pracují s pozitivním i negativním nábojem současně. Jedná se o nejsilnější antistatické systémy z dosahem až 1000mm. Systém lze kombinovat s kontrolou statického náboje ve stroji. Využití mají systémy zejména na navíječích tiskových strojů, na řezačkách, na převíječkách a kašírovacích strojích.

Kontrola statického náboje Static Charge Inline Control

Je určen pro zjištění statického náboje ve strojích, optimalizuje proces, zvyšuje bezpečnost, lze využít i jako kontrola kvality.

Ruční měřící přístroje statického náboje

Malý příruční měřící přístroj s digitálním ukazatelem pro stanovení statického náboje ve Voltech.

ENULEC GmbH

Firma Enulec nabízí individuální řešení problémů v oblasti elektrostatiky nejen v tiskařském a obalovém průmyslu.

Firmu Enulec GmbH založili v roce 1981 manželé Dettkovi a k dnešním dnům si vypracovali vedoucí pozici v oblasti elektrostatiky. Portfolio nabízí vysoce výkonné ESA systémy (bezúdržbový ESA systém, Top, Core a Side loading) pomocí kterých se v hlubostiku dosahuje velmi vysoké kvality tisku, vysoké produktivity a maximální bezpečnosti.

Kromě toho pomáhají antistatické systémy EST v tiskárnách a provozech zpracovávajících fólie úspěšně eliminovat elektrický náboj. Zvláště pak na strojích jako řezačky, navíječky, odvíječky a kašírovacích zařízeních. Doteď bylo nainstalováno celosvětově přes 2000 systémů. Přední výrobci tiskových strojů spolupracují s firmou Enulec a již v základu vybavují stroje těmito systémy.

Nás cíl je Vám pomoct při řešení problémů s elektrostatikou.

www.enulec.com